Zastępca/Zastępczyni Głównej Księgowej

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym
  • Weryfikacja księgowań podległych pracowników
  • Samodzielne przygotowywanie i rozliczenie deklaracji w zakresie CIT, VAT (WNT/WDT/import/eksport oraz wysyłka plików JPK_V7), WHT/IFT-2R
  • Księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów, amortyzacji ŚT/WNIP itp.
  • Prawidłowe zamknięcie miesiąca wraz z analizą zestawienia obrotów i sald oraz weryfikacją poprawności sald kont księgowych
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych w spółce akcyjnej, podlegającej badaniu sprawozdania przez biegłego rewidenta
  • Współpraca i wysyłanie deklaracji do instytucjami zewnętrznych (US, ZUS, GUS, NBP)
  • Stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych – analizy zmieniających się przepisów prawno-podatkowych
  • Współpraca z innymi działami organizacji w zakresie księgowości.

Nasze wymagania

  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w księgowości (w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości wg ustawy o rachunkowości i znajomość PSR)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2+ warunek konieczny, brak blokady w porozumiewaniu się i chęć praktycznego używania języka
  • Wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, podatki, ekonomia i pokrewne)
  • Doskonała znajomość przepisów prawa rachunkowego i podatkowego
  • Znajomość programu Odoo mile widziana
  • Doświadczeniu w przejmowaniu ksiąg z biura rachunkowego oraz wsparcie wdrożenia nowego programu będzie dużym atutem
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym przede wszystkim MS Excel i MS Word
  • Branie odpowiedzialności za swoje decyzje i umiejętność przyznawania się do błędów
  • Wysoka kultura osobista i umiejętności komunikacyjne
  • Inicjatywa i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań, projektów, wdrażaniu usprawnień

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie i współpracę w oparciu o kontrakt B2B
  • Praca w pełnym wymiarze czasu pracy, zdalnie
  • Przyjazną atmosferę pracy, szacunek i zaufanie
  • Wszystkie narzędzia niezbędne do pracy (laptop, telefon służbowy, dostęp do serwisów branżowych)
  • Praca stacjonarna w biurze w Warszawie lub zdalnie w zależności od preferencji Kandydata.
Department: Finance
Location: Warsaw
Job type: Full Time
Language required: English Polish

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx, .rtf